Broszury, e-booki, książki

Image

 

Pierwsze mecze międzynarodowe reprezentacji Polski

Po 123 latach niebytu, wielu zrywach niepodległościowych, na mapach Europy jako niepodległe i suwerenne państwo. Również wtedy pod koniec XIX wieku narodził się polski sport, początkowo jako ruch gimnastyczny, a za nim inne dyscypliny w tym ta najpopularniejsza piłka nożna.
Celem poniższego tekstu jest przypomnienie, w formie skróconej ze względu na objętość, początków piłki nożnej na terenie Polski z uwzględnieniem pierwszych meczów międzynarodowych reprezentacji Polski po odzyskaniu niepodległości, aż do historycznego zwycięstwa „biało-czerwonych”, co miało miejsce 28 maja 1922 r. na Stadionie Olimpijskim w Sztokholmie.

broszura

(PDF)

Image

 

Gwiazda (Sztern) - piłkarski fenomen Warszawy (1923-1939)

Celem publikacji jest przypomnienie, w formie skróconej, historii drugiego największego żydowskiego klubu stolicy – Gwiazdy (Sztern) Warszawa, powiązanego z przedwojenną lewicą, by pokazać różnorodność międzywojennego sportu. Wydobycie z mroków zapomnienia dziejów tego klubu pozwoli ponownie zaistnieć w świadomości miłośników sportu. Tym bardziej, że za dwa lata, w 2023 r., klub obchodziłby 100-lecie swojego istnienia.

wizytówka projektu

(www.sztern.waw.pl)